Google Penguin 4.0 ir klāt! Kā tas var ietekmēt Tavas mājas lapas pozīcijas?

23. septembrī Google oficiāli paziņoja, ka ir ieviests Google Penguin 4.0 algoritma atjauninājums, tas ieviests visās Google valodu versijās un no šī brīža strādā reāllaikā.

Ir pagājuši divi gadi, kopš pēdējā Google Penguin 3.0 algoritma atjauninājuma, ko Google ieviesa 2014. gada 14. oktobrī.

Nākamie “Penguin” algoritma atjauninājumi netiks paziņoti

Google paziņoja, ka turpmāk “Penguin” algoritms darbosies reāllaikā un kļūs par galvenā Google algoritma sastāvdaļu, tāpēc nākamie atjauninājumi netiks oficiāli izziņoti.

Līdzīgi ir noticis ar “Panda” algoritmu, kas ir kļuvis par galvenā Google algoritma sastāvdaļu.

“Penguin 4.0.” ir efektīvāks un darbojas reāllaikā

Jaunā algoritma versija pašlaik tiek ieviesta, tāpēc ir grūti pilnībā paredzēt tā ietekmi uz meklēšanas rezultātiem.

Tomēr, kā skaidro Google, sakarā ar to, ka jaunā “Penguin” algoritma versija darbojas reāllaikā un tā ir precīzāka, tā precīzāk identificēs vietnes, kā arī vietnes apakšsadaļas, kurās ir novērojami spama signāli. Tas nozīmē, ka Google varēs sodīt konkrēto apakšsadaļu, ja tajā tiks novēroti spama elementi, bet ne visu vietni, kā tas bija iepriekš.

Kā “Penguin 4.0” ietekmēs mājas lapu pozīcijas

Negatīvu jaunā atgoritma ietekmi var gaidīt tās mājas lapas, kuras piekopj nelegālu SEO praksi. Pozitīva ziņa ir tā, ka, gadījumā, ja mājas lapas apakšsadaļas atpakaļsaišu profīlu Google novērtēs kā pārspīlētu, necietīs visa vietne, bet konkrētā apakšsadaļa. Savukārt, labojot pieļauto kļūdu, nebūs jāgaida vairāki gadi, līdz nākamajam algoritma atjauninājumam, lai atgūtu zaudētās pozīcijas.

Viennozīmīgi ir jāatceras, ka Google Penguin algoritms ir tikai maza sastāvdaļa no kopējā Google algoritma, kas nosaka mājas lapas pozīcijas meklētājsistēmas rezultātos.

Atbildīgi strādājot pie mājas lapas attīstības, optimizācijas un virzīšanas meklētājsistēmā un ievērojot Google ieteikumus šajā jomā, ne Google Penguin, ne arī cits Google algoritma atjauninājums mājas lapai neskādēs.